Важлива інформація для отримувачів субсидії з 1 травня 2019 року!

08-05-2019 11:18 177
категорія: Соцзахист


Управління соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради інформує, що 01.05.2019 року урядом внесені зміни постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року № 373 “Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі” до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848.

Змінами встановлено - Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад місяць заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком.

Зазначеними змінами передбачено, що громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні у грошовій формі (безготівковій чи готівковій), і у них відсутня заборгованість за житлово-комунальні послуги, житлова субсидія на наступний строк призначається у готівковій формі.

Таким чином, у травні 2019 року житлова субсидія призначається на наступний період домогосподарствам, які одержували субсидію у попередньому періоді і у яких відсутня зазначена вище заборгованість зі сплати послуг, у грошовій готівковій формі без подання нових заяви і декларації, в автоматичному режимі, без звернення громадян.

Водночас повідомляємо, що в місті Білгород-Дністровський проблемне питання щодо надання запитів про склад сім'ї до органів місцевого самоврядування, або уповноважених ними органів, оскільки відсутня база даних зареєстрованих осіб по домогосподарствам. Домові книги зареєстрованих громадян зберігаються у власників житла і не зберігаються в житлово-експлутаційних організаціях або інших органах.

Виходячи із вищевикладеного, для призначення субсидії на новий строк, просимо отримувачів субсидій надати до управління соціальної політики довідку про склад зареєстрованих осіб.

Повторно з заявою та декларацією у травні мають звернутися:

орендарі житла;

внутрішньо переміщені особи;

домогосподарства, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих осіб;

якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року.

Особам, які вперше звертаються за субсидією, вона призначається у грошовій безготівковій формі на підставі декларації і заяви, в якій має бути зазначено номер мобільного телефону.

Громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні і у них наявна заборгованість з оплати послуг, субсидія на наступний період призначається у грошовій безготівковій формі після вирішення питання з наявною заборгованістю.

Також Положенням передбачено, що за заявою одержувача субсидії, якому вона надається у грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного після подання заяви місяця може здійснюватися у грошовій безготівковій формі, в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.

Одержувачі субсидії, зобов'язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії.

Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до п. 16 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, громадянин, якому призначено субсидію, зобов'язаний протягом 30 календарних днів проінформувати Управління соціальної політики про:

*зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендар — про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу;

*зміни у складі сім'ї члена домогосподарства;

*зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

*зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

*зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об'єднення;

*закінчення строку реєстрації місця перебування;

*купівлю товарів або оплату послуг на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис.грн.;

*придбання транспортного засобу з дати випуску якого минуло менше п'яти років.

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, паї, оренду землі, майно, що вплинули, або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та визначення ії розміру.

Нагадуємо, що субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою громадянам — мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщенням (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.

Отримання житлових субсидій не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

За додатковою інформацією звертайтеся до управління соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради за адресою: провулок Офіцерський, 8, кабінет

№ 3, за телефоном 2-25-95.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23