Великдень в бібліотеках Білгорода-Дністровського

02-05-2019 12:53 192
категорія: Новини культури


Великдень – найбільше християнське свято, яке однаково подобається як дітям, так і дорослим.  Бібліотеки міста разом з відвідувачами традиційно відзначили це свято циклом інформаційно-святкових заходів.

Так, в Центральній міській бібліотеці ім. М. Горького була створена інсталяція «Великодній кошик», а на святковому заході «Великодній диліжанс» бібліотекарі розповідали, як відзначають свято не тільки в Україні, а і в інших країнах. В Англії, наприклад, школи закриваються на два тижні. Багато англійців ідуть на Пасхальну службу, після якої вітають один одного з закінченням посту і початком нового життя. Тисячі італійців на Великдень збираються на головній площі Риму, аби почути привітання Папи. Вдома ж на столі кожного з них чекає «коломба» – щось на зразок нашої паски, але з вираженим лимонним ароматом. А німці суботнього вечора перед Пасхою традиційно влаштовують велике Пасхальне вогнище – символ закінчення зими і згоряння всіх негативних почуттів. У Німеччині також є звичай прикрашати яйцями дерева. У Польщі на Великдень прийнято влаштовувати народні гуляння із піснями та хороводами навколо багаття. В Ісландії Великдень відзначається не так широко, і вважається більше сімейним святом, яке потрібно провести з найближчими людьми. В українського народу - чудові звичаї та традиції, які передаються з покоління до покоління. Упродовж пасхальних днів періодично дзвонять церковні дзвони. Дуже важливим ритуалом Великодня є благословення та освячення їжі – Божих земних дарів. За пасхальною неділею настає Мокрий понеділок. Українці щедро поливають один одного водою. Та ніхто й не думає ображатися, адже вважається, що вода неодмінно принесе здоров'я, успіхи та прибутки в господарстві.

В бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва пройшли арт-зустрічі «Розмалюю писанку з любов’ю», в бібліотеці ім. О. Пушкіна були створені великодні книжкові композиції: «Писанкова веселка», «Величне свято – Воскресіння», а в бібліотеці ім. М. Кропивницького композиція «З Великоднем!».
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23