Відкриття 10 кабінету консультування і тестування на ВІЛ в рамках пілотного проекту «Стійкість ВІЛ-послуг»

29-05-2017 18:48 443
категорія: Новини міста


25 травня 2017 року амбулаторії загальної практики-сімейної медицини села Шабо (Білгород-Дністровський район) відкрита нова послуга - консультування і тестування на ВІЛ з використанням швидких тестів.

Також аналогічні послуги в цей день були відкриті в селах Руська Іванівка та Старокозаче. Відкриття стало можливим завдяки впровадженню в місті Білгород-Дністровський і Білгород-Дністровському районі пілотного проекту «Стійкість ВІЛ-послуг», який реалізує Фонд «Дорога до Дому», за підтримки Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг в дії».

Максимальне наближення даної послуги до місця проживання забезпечить економію часу і коштів жителів Шабо, а крім того, в разі позитивного результату тесту, прискорить встановлення діагнозу і призначення необхідного лікування. Відкриття кабінету консультування і тестування на ВІЛ в Шабо стало десятим за рахунком - до цього аналогічні послуги були відкриті в амбулаторіях населених пунктів Стара Царичанка, Бритівка, Затока, Випасне, Сергіївка, Приморське, Миколаївка, Руська Іванівка і Старокозаче.

В урочистій церемонії відкриття послуги тестування на ВІЛ в селі Шабо взяли участь представники міської та районної влади Білгород-Дністровського, а також команда пілотного проекту «Стійкість ВІЛ-послуг». Наталія Кіценко, керівник пілота, подякувала всім присутнім за активну участь, і зазначила, що дане відкриття відбулося завдяки підтримці з боку місцевої влади. «Ми активно закликаємо всіх жителів населених пунктів, де вже відкриті кабінети консультування і тестування, приходити в амбулаторії до своїх сімейних лікарів і проходити тестування на ВІЛ», - додала Наталія Кіценко.

Галина Архипенко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Білгород-Дністровського міськради, висловила слова подяки команді пілота «Стійкість ВІЛ-послуг» від усього колективу міськради і додала: «За більш ніж рік роботи проекту «Стійкість ВІЛ-послуг » в місті Білгород -Дністровський зроблено дуже багато. Ми вже можемо побачити і оцінити результати роботи пілота. Спасибі всім, хто приймає в цьому участь ».

Леонід Кондратюк, головний лікар Білгород-Дністровського обласного шкірно-венерологічного диспансеру, депутат Білгород-Дністровської міськради, в свою чергу, зазначив, що проблема ВІЛ-інфекції вкрай актуальна як для міста Білгород-Дністровський, так і для Білгород-Дністровського району. «ВІЛ-послуги тепер можна отримувати на місці, і це не тільки економія часу і грошей, але і своєчасне встановлення діагнозу і призначення лікування. Максимальне наближення ВІЛ-послуг до населення стало можливим завдяки тісній роботі держструктур і неурядових організацій ».

Облаштування сімейних амбулаторій виконано в рамках співфінансування з боку місцевих бюджетів та бюджету пілотного проекту «Стійкість ВІЛ-послуг», який спрямований на розвиток стійкої моделі надання ВІЛ-послуг з метою раннього виявлення людей, які живуть з ВІЛ в місті Білгород-Дністровський і Білгород- Дністровському районі.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44