Вихідні та святкові дні на Новий 2018 рік: коли та скільки відпочиваємо

15-11-2017 15:09 232
категорія: Управління Держпраці


Нагадуємо, що за загальним правилом, враховуючи положення ст. 73 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться святкові дні і дні релігійних свят. Такими у січні 2018 р. будуть: 1 січня - Новий рік, та 7 січня - Різдво Христове.

Тому вихідні дні на Новий 2018 рік триватимуть три дні – 30 грудня (субота), 31 грудня (неділя) та 1 січня 2018 р. (понеділок) включно.

Пам’ятаємо правило - якщо свято припадає на суботу чи неділю, у понеділок відпочиватимемо (ст. 67 КЗпП). 7 січня - Різдво Христове, саме таке свято, припадає на неділю. Тому 8 січня, понеділок, буде вихідним. Таким чином вихідними будуть три дні поспіль: 6 (субота), 7 (неділя), 8 (понеділок) січня.

Передсвяткових днів та скорочених на одну годину робочих днів в січні не передбачається.

Звісно, йдеться про тих роботодавців, які працюють за «стандартним» графіком: п’ятиденний робочий тиждень, субота, неділя — вихідні.

Норма тривалості робочого часу на рік — не єдина для всіх. І бути такою не може. Вона різниться залежно від тривалості робочого тижня — п’ятиденна чи шестиденна, тривалості щоденної роботи.

Нагадуємо також, що, потрібно відрізняти поняття перенесення вихідних та перенесення робочих днів.

Як що ж комусь доведеться працювати у святкові та вихідні дні новорічних свят, нагадуємо.

Робота у вихідні дні забороняється.

Роботи у ці дня допускаються із залученням працівників у випадках та в порядку, передбачених ст. 71 КЗпП: тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством і в частині другій цієї статті.

Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Робота у зазначені дні компенсується відповідно до ст. 107 КЗпП: робота у святковий і неробочий день оплачується у подвійному розмірі. Оплата у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день. На бажання працівника, який працював у святковий і неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.

Старший інспектор Головного

Управління Державної служби

України з питань праці в Одеській області І.Б.Сорокін
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44