Вихідні та святкові дні в серпні 2017 р.: коли та скільки відпочиваємо та працюємо

18-08-2017 15:46 130


За загальним правилом, враховуючи положення статті 73 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), на підприємствах, в установах, організаціях робота у серпні 2017 р. не проводитиметься у святковий день 24 серпня - День незалежності України.

З метою створення сприятливих умов для святкування, а також раціонального використання робочого часу, Кабінет Міністрів України розпорядженням від 16.11.2016 р.№850-р "Про перенесення робочих днів у 2017 році" рекомендував перенести робочий день 25 серпня для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями у суботу та неділю, на суботу 19 серпня.

Нагадаємо, що розпорядження має рекомендаційний характер.

Рішення про перенесення робочих днів роботодавець приймає самостійно шляхом видання наказу (розпорядження за погодженням його з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).

У разі прийняття такого рішення змінюється графік роботи підприємства, установи, організації та норма тривалості робочого часу у місяці, в якому запроваджено перенесення робочого дня. Тому всі дії щодо надання відпусток, виходу на роботу мають здійснюватися по зміненому у зв’язку з перенесенням робочих днів графіку роботи підприємства. Отже, роботи проводяться за новим графіком.

За загальним правилом робота у вихідні дні забороняється.

Роботи у ці дня допускаються із залученням працівників у випадках та в порядку, передбачених статтею 71 КЗпП: тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством і в частині другій цієї статті.

Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Нагадуємо, що робота у зазначені дні компенсується відповідно до статті 107 КЗпП: робота у святковий і неробочий день оплачується у подвійному розмірі. Оплата у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день. На бажання працівника, який працював у святковий і неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.

При кількості календарних днів в серпні 31, загальна кількість робочих днів складає 22; кількість святкових днів  1 (24); кількість вихідних днів 8; кількість днів, робота в які не проводиться 9; 1 день, що передує святковим та неробочим, у який тривалість робочого дня (зміни) при 40-годинному тижні зменшується на 1 годину – 23 серпня.

Норма робочого часу в серпні 2017 р. при 40-годинному робочому тижні – 175,0 годин.

Старший інспектор Головного

Управління Державної служби

України з питань праці в Одеській області І.Б.Сорокін
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44