Постановою Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 року №365 “Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам” затверджено порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, та порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Згідно Порядку рішення щодо призначення , або поновлення пенсії внутрішньо переміщеним особам приймає Комісія з питань призначення (відновлення ) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Для розгляду на Комісію структурний підрозділ з питань соціального захисту населення, надає подання до якого додається акт обстеження матеріально –побутових умов сім'ї внутрішньо переміщеної особи.

Для призначення або поновлення пенсії особам які тимчасово переїхали з Донецької та Луганської областей необхідно звернутися с заявою на запит електронної пенсійної справи до Білгород-Дністровського відділу обслуговування громадян управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в одеській області, яке знаходиться за адресою вул. Єврейська, 28 ( Кірова, 28). В разі призначення пенсії надається заява про призначення пенсії, в разі поновлення пенсійних виплат подається заява на поновлення пенсії.

До заяви про призначення, поновлення пенсії, або запит пенсійної справи пенсіонер обов'язково додає паспорт громадянина України, ідентифікаційний код та довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи , яка видається органом соціального захисту населення згідно з Порядком оформлення та видачі довідок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року №509.

Після отримання заяви , органи Пенсійного фонду, надають списки осіб які надали заяви до структурного підрозділу соціального захисту населення для проведення перевірки достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи.

За результатами проведення перевірки структурним підрозділом соціального захисту населення складається акт обстеження матеріально побутових умов сім'ї, та готується подання щодо призначення відновлення соціальних виплат на Комісію.

За результатами розгляду подання з урахуванням акта обстеження матеріально – побутових умов Комісія приймає рішення про призначення відновлення пенсії або відмову в призначенні відновленні пенсії, копія якого, не пізніше наступного робочого дня після прийняття рішення, надсилається органу що здійснює виплати.

На підставі отриманого рішення Пенсійний фонд призначає, відновлює пенсійну виплату внутрішньо переміщеній особі, або припиняє виплату пенсій в разі відмови в призначенні або поновленні виплати пенсії.

Також Постановою КМУ №335 від 25.04.2018 року були внесені зміни щодо порядку виплати заборгованості по соціальним виплатам в разі їх поновлення за рішенням комісії.

Отже, органи, що здійснюють соціальні виплати на підставі рішення комісії призначають або поновляють таку соціальну виплату з місяця в якому надійшла заява ВПО. Суми соціальних виплат, які не виплачені за минулий період, обліковуються в органі що здійснює соціальні виплати, та виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України. На теперішній час окремий порядок виплати заборгованості по соціальним виплатам розроблено та проходить узгодження в органах виконавчої влади. Виплата заборгованості буде проведена після затвердження окремого порядку.

У разі виїзду пенсіонера в іншій регіон України, підконтрольний українській владі, пенсіонеру необхідно отримати нову довідку в органах соціального захисту населення за новим місцем фактичного проживання та звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України з заявою на запит електронної пенсійної справи за новим місцем проживання.

На 01 липня 2019 року в м Білгороді-Дністровському та Білгород — Дністровському районі отримують пенсій 293 пенсіонера, які тимчасово переїхали з Донецької та Луганської областей.

25.04.2018 року Постановою КМУ №335 були внесено зміни до Порядку стосовно припинення виплати пенсій ВПО. Згідно змін до Порядку соціальні виплати можуть припинятися як за рішенням комісії так і за рішенням органів, що здійснюють соціальні виплати у разі :

1) наявності підстав, передбачених законодавством щодо умов призначення відповідного виду соціальної виплати;

2) встановлення факту відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання згідно з актом обстеження матеріально побутових умов сім'ї;

3) отримання рекомендацій Мінфіну щодо фактів виявлених під час здійснення верифікації соціальних виплат;

4) скасування довідки внутрішньо переміщеної особи, з підстав, визначених статтею 12 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщеної особи”;

Довідка може бути скасована в разі подання заяви про відмову від довідки, в разі скоєння злочину, в разі повернення до покинутого місця постійного проживання, в разі виїзду на постійне проживання за кордон, а також в разі подання завідома недостовірних відомостей.

5) отримання інформації від Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Мінфіну,

Національної поліції, ДМС, та інших органів виконавчої влади, та органів місцевого самоврядування;

Начальник Білгород - Дністровського відділу з питань виплати пенсій №4 Прозорова С.С.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23