Впровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів для Білгород-Дністровської міської ради

04-08-2017 10:26 372
категорія: Новини міста


03 серпня 2017 року сесійній залі Білгород-Дністровської міської ради пройшов семінар на тему: «Впровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів для Білгород-Дністровської міської ради».

Після вступних привітальних слів від заступників міського голови Євгенії Волинець і Альберта Алтухова, а так само директора КП «Одеська обласна енергозберігаюча компанія» Віталія Савича, була розпочата пленарна частина семінару.

Сергій Лейвіков, радник голови Державного агентства енергоефективності та енергозбереження України, розповів про державні програми підтримки ОСББ та комунальних підприємств в питаннях енергозбереження. Програма «теплих» кредитів дозволяє ОСББ та фізичним особам отримувати від держави компенсацію в розмірі 30-40% на енергозберігаючі матеріали. Також він поділився інформацією, як ця програма впроваджується у інших містах і регіонах України. Наприклад, маленька Волинська область є лідером в Україні у використанні теплих кредитів, і мешканці ОСББ не побоюються зв’язуватись з кредитними установами бо вже відчули що це вигідно. А одесити теж кредитуються, але надають перевагу швидкому погашенню кредитів та швидкому отриманню компенсації.

Вікторія Самкова, представник Одеської обласної дирекції АБ «Укргазбанку», докладно розповіла про кредитні програми для ОСББ і комунальних підприємств, а так само розвіяла деякі міфи щодо кредитування. «Теплі» кредити для ОСББ не вимагають застави, для їх отримання необхідна згода трьох чвертей власників квартир, процентні ставки останнім часом постійно знижуються, що сприяє зросту попиту на них та робить більш доступними.

Віталій Левітін, регіональний представник фірми Grundfos, розповів про «Енергоефективне насосне обладнання та системи очищення води компанії Grundfos для оптимізації витрат на водопостачання та водовідведення в місті Білгород-Дністровський». У доповіді були представлені практичні пропозиції щодо поліпшення роботи комунальних підприємств, зниження енергоємності завдяки впровадженню енергоефективного обладнання і як наслідок, зниження тарифу за послуги тепло- і водопостачання. Великий відгук знайшов запропонований кардинально новий спосіб знезараження води. В даний час використовується небезпечний реагент «гіпохлорит натрію» марки А, який виробляється в Дніпровській області, він є не стабільним і часто втрачає свої властивості в процесі транспортування. Новий метод дозволяє виробляти реагент на місці шляхом електролізу, що істотно поліпшить якість очищення води, а також здешевить процес більш ніж в два рази.

Віталій Савич згадав, що Білгород-Дністровський був одним із перших міст в Одеський області, які долучилися і підписали “Угоду Мерів щодо клімату і Енергії” та одним із перших затвердив рішенням міської ради “План дій зі сталого енергетичного розвитку”, тому зрозуміло,що такі заходи і семінари будуть проходити у місті не раз.

Євгенія Волинець подякувала всім, хто взяв участь у семінарі та підсумувала:

“Ця тема дуже важлива і актуальна. При постійному здорожчанні енергоресурсів, відповідно зростає вартість комунальних послуг, а це дуже відбивається на гаманці наших співмешканців, тому ми повинні приділяти велику увагу заходам, які дозволять заощадити і ресурси і кошти, і при цьому жити в комфортних умовах”.

У семінарі взяли участь керівники комунальних підприємств, голови ОСББ, депутати Білгород-Дністровської міської ради, представники засобів масової інформації.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44