Впровадження муніципальної системи енергетичного менеджменту в бюджетній сфері Білгорода-Дністровського

20-11-2019 09:00 179
категорія: Новини міста


Згідно рішення Білгород-Дністровської міської ради №965 від 26.07.2019 року “Про впровадження муніципальної системи енергетичного менеджменту в бюджетній сфері м. Білгород-Дністровський”, наступним етапом є перехід на щоденний моніторинг споживання паливно-енергетичних ресурсів установами, які фінансуються за рахунок бюджету міста.

15 листопада 2019 року в сесійній залі Білгород-Дністровської міської ради, для організації переходу на щоденний моніторинг належним чином, під керівництвом начальника відділу транспорту, організації дорожнього руху, комунікаційних систем та енергозбереження Литвиненко В.О. та головного спеціаліста, енергоменеджера Комбарова О.О., було проведено онлайн-навчання з використання автоматизованої системи моніторингу та керування паливно-енергетичними ресурсами що споживаються - АІС “Енергосервіс: облік, контроль, економія ”, для осіб, відповідальних за надання даних та показників приладів обліку споживання паливно-енергетичних ресурсів установою (завгоспи).

Метою є перехід від несистемного паперового обліку до систематизованого електронного. Облік дає змогу перейти до планомірного та вивіреного зменшення споживання енергоносіїв у бюджетній сфері міста.

Основними задачами підсистеми моніторингу енергоспоживання є:

вчасне виявлення випадків перевитрат енергоресурсів, аварійних ситуацій та недотримання нормативних умов перебування відвідувачів та персоналу;

збір даних про фактичне споживання енергоресурсів;

збір даних про фактори, що впливають на рівень споживання енергоресурсів;

збір даних про параметри мікроклімату в будівлях;

аналіз ефективності використання енергоресурсів в порівнянні з аналогічними закладами та нормативними значеннями;

контроль за ефективністю експлуатації будівель і інженерних систем;

визначення фактичного рівня досягнутої економії в результаті впровадження заходів з підвищення ефективності енергоспоживання;

формування переліку закладів/будівель, що потребують першочергового поглибленого аналізу та/або впровадження додаткових заходів з підвищення ефективності енергоспоживання;

створення підґрунтя для впровадження стимулювання ощадного енергоспоживання шляхом впровадження об’єктивних показників ефективності енергоспоживання.

На зустрічі були присутні завгоспи галузей охорони здоров’я та освіти міста. Під час заходу також обговорювались технічні аспекти здійснення переходу та складнощі, які виникають під час впровадження автоматизованої системи моніторингу. Завідуючі господарствами змогли задати питання стосовно своїх закладів та умов, які впливають на споживання паливно-енергетичних ресурсів. Окремо висловлюємо подяку завгоспам за взаєморозуміння та бажання й в подальшому співпрацювати у напрямку ефективного споживання паливно-енергетичних ресурсів й побудови комфортних умов перебування в закладах освіти й охорони здоров’я.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23