Заходи до Дня захисника в бібліотеках Білгорода-Дністровського

13-10-2017 12:46 442


14 жовтня - значуща дата для громадян нашої України. В цей день українці відзначають чотири великі свята:

- день Святої Покрови Пречистої Богородиці;

- створення Української повстанської армії (УПА) ;

- день Українського козацтва;

- день захисника України (від 14 жовтня 2014).

За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу Константинополь. Мешканці міста в гарячій молитві звернулись до Божої Матері з проханням про порятунок. Богородиця з’явилася перед людьми та вкрила їх своєю Покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей.

День створення Української повстанської армії. УПА — військове формування, що діяло в Україні протягом 1942–1953 років, бойове крило Організації українських націоналістів. Воювала проти нацистської Німеччина та комуністичного СРСР за волю та незалежність України.

Українське козацтво має довгу уславлену історію. Перші офіційні згадки про козаків можна знайти ще у 1492 році. Саме тоді запорожці нанесли нищівну поразку турецькій воєнно-морській галері і визволили з полону своїх побратимів.

Свято День захисника України офіційно встановлено 14 жовтня 2014 року Указом Президента «…З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи української громадськості».

Всі ці свята відзначили в бібліотеках КУ «Централізована бібліотечна система» культурно - просвітницькими заходами. В ЦМБ ім. М. Горького підготували історично-патріотичний репортаж «Від подвигу століть до сьогодення», бібліотекарі бібліотеки ім. Лесі Українки для учнів міського ліцею провели історичну подорож «Велика епоха козаччина», в бібліотеці ім. О. Пушкіна оформлені книжкові виставки «Безсмертні сторінки козацької слави», «Українське козацтво: витоки, еволюція, спадщина» та проведений відеоурок «Все про козаків», в бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва про жовтневі свята користувачам розповіли на інформаційному досьє «Я для тебе горів, український народе», а в бібліотеці ім. М. Кропивницького пройшла захоплююча Інтернет-мандрівка «Козацька слава наших предків».
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44