Засідання Білгород-Дністровської координаційної ради з питань запобігання поширення ВІЛ-інфекції/СНІД, наркоманії, туберкульозу та недопущення дитячої безпритульності

15-08-2017 14:02 239


15 серпня 2017 року під головуванням заступника Білгород-Дністровського міського голови Галини Архипенко відбулося чергове засідання координаційної ради з питань запобігання поширення ВІЛ-інфекції/СНІД, наркоманії, туберкульозу та недопущення дитячої безпритульності.

В заході взяли участь представники управління освіти, сім’ї, молоді та спорту, служби у справах дітей, міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу у справах сім’ї та молоді управління освіти, юридичного відділу, управління соціальної політики, а також КУ «Обласна психіатрична лікарня №4», управління Держпродспоживслужби, Білгород-Дністровської міськрайонної багатопрофільної лікарні.

В порядку денному координаційної ради було два питання:

- Про стан захворюваності на туберкульоз та Ко-інфекцію ТБ/ВІЛ по місту Білгороду-Дністровському за 6 місяців 2017 року та шляхи вирішення проблем. Доповідачі: Фтізіатр С. Мельничук та завідуюча поліклінікою Т. Мойсеєва.

- Про проведену роботу за І півріччя в загальноосвітніх закладах міста з профілактики туберкульозу. Доповідач: начальник управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Л. Муржа-Ромащук.

За інформацією С. Мельничук, протягом першого півріччя поточного року зафіксовано 37 нових випадків захворюваності людей на туберкульоз, з них 21 - ВІЛ-інфікованих. Він зазначив підвищення загального рівня захворюваності на туберкульоз, що зумовлене високим відсотком ВІЛ-інфікованих. З метою запобігання подальшого зростання слід максимально активно залучати осіб із ВІЛ до отримання АРТ, взяти під особливий контроль ВІЛ-інфікованих осіб, які уникають призначення та переривають АРТ, більш активно залучати до обстеження швидкими тестами сімейні та побутові контакти ВІЛ-інфікованих. Також, С. Мельничук відзначив налагоджену співпрацю між тубкабінетом та Кабінетом «Довіра» для сумісного ведення Ко-інфікованих пацієнтів.

В своїй доповіді начальник управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Л. Муржа-Ромащук повідомила, що серед учасників навчально-виховного процесу проводиться інформаційно-просвітницька робота з питань формування здорового способу життя, запобігання захворюванню на туберкульоз. Зокрема, проведені тематичні бесіди, лекції, тренінги, виховні години, написання тематичних диктантів, лінійки, конкурси малюнків, флеш-моби, оформлені батьківські стенди, інформаційні куточки, організовані зустрічі з лікарем-фтізіатром. Це стосується й роботи щодо профілактики ВІЛ/СНІД. Оформлені тематичні куточки, проведено анкетування, організовані конкурси плакатів, присвячених Всесвітньому дню профілактики СНІД, перегляд фільму для старшокласників, тренінги, виховні години, зустрічі з лікарями.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44