Зустріч Алли Гінак з представниками грецької делегації

15-06-2017 19:18 201
категорія: Новини міста


13 червня 2017 року відбулася зустріч Білгород-Дністровського міського голови Алли Гінак, ії заступника Альберта Алтухова, директора КП “Білгород-Дністровськводоканал” Олександра Дукача, директора КП «Бюро регіонального розвитку» Юрія Махненка та групи експертів компанії EYDAP (Греція) щодо перспективи будівництва сучасних і реконструкції діючих очисних споруд, систем водопостачання та водовідведення. Обговорювали також можливість залучення прямих кредитів від європейських банків для поліпшення водозабезпечення не лише для міста Білгорода-Дністровського, а для великого проекту для всього південного Придунав'я.

Грецька державна компанія EYDAP забезпечує водопостачання і каналізацію в Салоніках і декількох регіонах навколо Афін, її на зустрічі з міською владою представляли Константінос Вафіадіс, виконавчий директор Ради директорів компанії та Константінос Пападакіс, технічний директор. Також у складі делегації був Зеккос Полідорос, голова консалтингової компанії “ТЕСОМА” (Греція,Афіни), керівник програм і проектів інфраструктури міст та регіонів, які фінансуються світовими фінансовими закладами. Дана європейська делегація прибула в Україну для допомоги у підготовці великого проекту для кількох районів Одеської області відразу.

Вирішення схожих проблем у містах Одеської області (від Одеси до Кілії) потребує нового комплексного підходу до стану питної та стічних вод. Курортна частина області, як ніхто інший, потребує вищих екологічних стандартах саме цієї сфери. Від них залежить туристична безпека і привабливість регіону, а з економічної точки зору дає поповнення бюджетів усіх рівнів.

Для ремонтів і реконструкцій, розуміючи стан справ на сьогодні, комунальним підприємствам потрібні максимально прозорі і швидкі кредити під невеликі відсотки.

Грецька державна компанія EYDAP виступає поручителем цих кредитів для української сторони в декількох європейських банках — Європейський інвестиційний банк та Європейський банк реконструкції і розвитку, а також підготує проектно-кошторисну документацію — за умови, що влада українських міст буде зацікавлена, підготує всі необхідні документи, напише та підготує проекти.

«Ми готові допомогти південному регіону Одеської області вивести на «новий рівень» подачу води і водовідведення» - сказав Константінос Вафіадіс та обговорив з міським головою та місцевими фахівцями слабкі місця білгород-дністровської системи водозабезпечення та водовідведення.

«Якість поданої городянам води, як і її подальша утилізація в Білгороді-Дністровському та районі, на жаль, сьогодні не перебувають на належному рівні, - поділилася з грецькими фахівцями Алла Гінак, - про це у нас говорять не перший рік, і навіть не перше десятиліття. В цьому році місцевій владі вдалося досягти значного результату - при спільному фінансуванні міста і держави по вул. Кишинівській проведуть частковий ремонт каналізаційної мережі. З державного фонду регіонального розвитку надійшло 24 млн гривень на перший етап робіт по усуненню цієї найсерйознішої міської проблеми. У свою чергу, Білгород-Дністровський виділив на ці роботи 5 млн гривень зі свого бюджету розвитку».

Як підраховували раніше, Білгорода-Дністровського на тотальну модернізацію мереж водопостачання та водовідведення необхідно більше 10 млн.євро.

Подібні проблеми потрібно вирішувати комплексно - з цим згодні і представники EYDAP. «Масштабної реконструкції систем водовідведення потребує не тільки наше місто, а також село Шабо, а також курортне селище Затока.

Греки розуміються на цих питаннях, тому що стикалися з подібними ситуаціями у своєї Державі, розвиток туризму неможливий без вирішення в першу чергу побутових моментів. І маючи досвід пропонують допомогу Українським містам.

Представники делегації в найближчі три дні відвідають ще декілька населених пунктів, де будуть вести переговори з їх керівництвом. В кінці літа планується підписання Меморандуму про співпрацю між українськими містами та грецької державною компанією EYDAP.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44