Звіт про роботу міської спостережної комісії при виконавчому комітеті Білгород-Дністровської міської ради за 2017 рік

30-01-2018 12:31 86


Роботу спостережної комісії при виконавчому комітеті Білгород-Дністровської міської ради (далі – спостережна комісія) організовано відповідно до Положення про спостережні комісії, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 № 1042, інших законодавчих актів та Положення про міську спостережну комісію затвердженому рішенням виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради від 10.07.2014 р. № 354.

Склад міської спостережної комісії затверджений рішенням виконавчого комітету від 17.03.2017 р. № 119.

Протягом 2017 року, згідно плану роботи спостережної комісії проведено 12 засідань, у ході яких вирішено ряд питань, що відносяться до її компетенції.

Відповідно до чинного законодавства України, основними завданнями Комісії є: організація громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання; сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених та створенні належних умов для їх дотримання, залучення органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та громадян; організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання; надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

Для активізації діяльності, Комісія проводить відповідну роботу: співпрацює з громадськими організаціями та Білгород-Дністровським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області щодо соціальної реабілітації осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, за потреби члени комісії проводять особисті прийоми осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, з метою сприяння їм у вирішенні найважливіших соціальних проблем (реєстрація за місцем проживання, працевлаштування, навчання, виховання).

За звітний період спостережною комісією погоджено 1 подання щодо умовно-дострокового звільнення особи від покарання у вигляді виправних робіт.

Протягом 2017 року здійснювалась активна співпраця з міським центром соціальних служб у справах сім'ї, дітей та молоді з питань здійснення соціального патронажу над особами, засудженими до покарання, не пов'язаного з позбавленням волі, надаючи їм консультативну та гуманітарну допомогу.

За запитами спостережної комісії Білгород-Дністровським відділом поліції щомісячно, протягом календарного року надавалися списки осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі (27 осіб).

Членами спостережної комісії, спільно з фахівцями із соціальної роботи міського центру соціальних служб у справах сім`ї, дітей та молоді здійснено громадський контроль стосовно 27 осіб за дотриманням їх прав, основних свобод і законних інтересів.

Надано консультації та направлено для здійснення реєстрації місця проживання до Комунальної установи “Одеський обласний центр бездомних громадян” 2 осіб вказаної категорії.

Згідно плану, на засіданнях спостережної комісії протягом 2017 року розглядались питання про стан надання медичної допомоги звільненим особам.

За інформацією управління охорони здоров'я Білгород-Дністровської міської ради в міській поліклініці на обліку перебувають 48 осіб, звільнених з місць позбавлення волі, яким медична та реабілітаційна допомога надавалася в повному обсязі, протягом 2017 року з метою здійснення диспансеризації вказаної категорії громадян лікувальним закладом проведено наступну роботу:

1. Сімейними лікарями рознесені запрошення для осіб звільнених з місць позбавлення волі з метою відвідування лікарів та обстеження стану здоров'я.

2. Згідно наказів МОЗ України в міській поліклініці проведено диспансерний огляд 12 осіб звільнених з місць позбавлення волі.

3. Проведено 30 флюорографічних обстежень.

4. Взято на облік лікарем психіатром-наркологом 9 осіб зазначеної категорії.

За обліками Білгород-Дністровського міськрайонного відділу з питань пробації протягом 2017 року поставлено на облік засуджених до громадських робіт, які мешкають на території м.Білгорода-Дністровського, смт. Затока, смт. Сергіївка - 3 особи та 67 осіб, на яких накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт .

Знято з обліку:

засуджених - 3 особи;

правопорушників 43 особи.

Перебувають на обліку:

засуджених 0 осіб;

правопорушників - 24 особи.

Засуджені та правопорушники відбували покарання на підприємствах м. Білгорода-Дністровського, зокрема:

Білгород-Дністровська міська лікарня - 1 особа (30 годин);

Білгород-Дністровський суд - 4 особи (140 годин);

Затокське ВУЖКГ - 2 особи (60 годин);

КП “ЖКГ смт. Сергіївка” - 1 особа (50 годин);

Білгород-Дністровський ВП ГУНП — 18 осіб (600 годин).

Всього: 880 годин.

Відносно осіб, які ухиляються від відбування покарання у вигляді громадських робіт, Білгород-Дністровським міськрайонним судом, за поданням відділу з питань пробації, громадські роботи замінені на:

- адміністративний арешт - 9 особам;

- штраф - 13 особам.

Виходячи, з вищезазначеного, спостережною комісією при виконавчому комітеті Білгород-Дністровської міської ради надалі буде продовжено роботу щодо здійснення громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених осіб, своєчасного обліку звільнених осіб в межах визначених повноважень.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44